Rafał Rowiński

dr hab.

Rafał Rowiński
rafal.rowinski@up.lublin.pl

Ekspert - słowa kluczowe

Brak danych
orcid

Rafał Rowiński

Profesor uczelni

Dr hab. Rafał Rowiński prof. Uczelni. Urodził się w 30.10.1971 r. w Rzeszowie. W 1994 r. ukończył studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, z kolei w 2004 r. uzyskał stopień doktora nauk o kulturze fizycznej. Stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu nadano mu w 2020 r. w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ukończył podyplomowe studia Negocjacji, Mediacji i Innych Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów na Wydziale Prawa i Administracji oraz Zarządzania Oświatą na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 2005-2011 pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Instytutu Turystyki i Rekreacji AWF w Warszawie.

W latach 2007-2011 uczestniczył jako badacz w interdyscylinarnym i wieloośrodkowym grancie MNiSW koordynowanym przez Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej pt. Aspekty medyczne, psychologiczne, socjologiczne i ekonomiczne starzenia się ludzi w Polsce (PolSenior).

Obecne zainteresowania badawcze koncentruje wokół: wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka, poszukiwania roślin zawierających substancje aktywne o właściwościach prozdrowotnych oraz ekonomicznych uwarunkowań rozwoju turystyki.

Autor przeszło 110 publikacji naukowych w naukach o zdrowiu i naukach o kulturze fizycznej, w tym 11 w zagranicznych czasopismach z listy JCR. Promotor 83 prac licencjackich i magisterskich.

Recenzent w postępowaniu habilitacyjnym oraz w zagranicznych i polskich czasopismach naukowych. Otrzymywał nagrody za pracę naukową i organizacyjną Rektora AWF w Warszawie.

W latach 2009-2012 członek zarządu Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Od 2011 r. członek Polskiego Towarzystwa Adoptowanej Aktywności Fizycznej. Był zastępcą redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Turystyka i Rekreacja”. Pełnił funkcję doradcy Zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki i był ekspertem Polskiej Organizacji Turystycznej w ocenie projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

wpływ aktywności fizycznej na zdrowie człowieka, poszukiwanie roślin zawierających substancje aktywne o właściwościach prozdrowotnych oraz ekonomiczne uwarunkowania rozwoju turystyki
21
0
1393